Koła

Producent
Wybierz...
Producent
Cena
Cena - slider
109469
Średnica koła
Rodzaj rdzenia
Szerokość ośrodka koła
Kolor
Kolor

Koła do hulajnóg wyczynowych charakteryzują się wytrzymałością i posiadają różne dostosowania do spełnienia swojego przeznaczenia na skateparku czy street spotach. Kluczowym jest ich wytrzymały rdzeń, który dzieli się na dwa główne typy:
– Fullcore
– Szprychowane
Różnica jaka występuje między nimi, to przede wszystkim różnica wizualna, by rider mógł dobrać do swojej hulajnogi koła, które komponują się najlepiej z innymi częściami.
Najbardziej uniwersalny wymiar koła to 110mm wysokości oraz 24mm szerokości.
Ten wymiar polecany jest szczególnie początkującym ze względu na dużą uniwersalność i łatwość wymiany oraz dobrania nowych części.

Wyróżniamy także koła o wysokości 100mm, są one często stosowane przez zaawansowanych riderów parkowych, by zredukować wagę występującą szczególnie z tyłu hulajnogi, by zadbać o jej wyważenie.

następne wymiary koła pozostające dalej przy szerokości 24mm, to: 115, 120 oraz 125mm. Te koła naturalnie wraz ze wzrostem rozmiaru ważą nieco więcej, jednak rekompensuje to łatwość nabrania prędkości jaką dają nam większe koła.

Największe z rozmiarów mogą występować także w szerokości nie tylko 24 ale też 30mm. Jest to rozmiar szczególnie upodobany przez osoby jeżdżące na ulicach bądź po prostu na skateparku w ulicznym stylu.
większe poczucie stabilności, łatwy rozpęd, a przede wszystkim mniejsza wrażliwość hulajnogi na mniej dogodnych powierzchniach jakie występują na ulicznych spotach. Ten rozmiar idealnie sprawdza się podczas najazdu na rurę czy murek, gdy po drodze na przeszkodę musimy przejechać nie po idealnie gładkiej powierzchni, a po kostce czy chodniku, który posiada fugi, wybrzuszenia czy drobne dziury.

Nasza oferta to bogaty wybór kół od najlepszych producentów. Miękkie, wytrzymałe i komfortowe w użytku koła takich firm jak np. Above Scooters, North, Eagle, Fuzion, River wheels czy MGP, z pewnością sprawdzą się w Twojej hulajnodze!