Widelce

Producent
Wybierz...
Producent
System kompresji
Cena
Cena - slider
229569
Kolor
Kolor

Jak dobrać właściwy widelec do hulajnogi?
Zakładając, że posiadasz zintegrowane łożyska – Pierwsza istotna kwestia, to rodzaj, a w zasadzie system kompresji.
Posiadasz SCS, HIC, ICS, IHC? Według dokładnie tych kryteriów systemowych powinieneś dobierać części takie jak widelec, kierownica czy zacisk.
Nie bez znaczenia jest także rozmiar koła. Niektóre widelce posiadają dostosowanie do różnych wysokości koła, a do jednej szerokości standardowej jaką jest 24mm. Inne z nich posiadają dostosowanie do wszystkich obecnych rozmiarów, od 24 do 30mm szerokości oraz od najmniejszej wysokości aż do 125mm. Przykładem takiego widelca jest Native Versa.
Jednak jeżeli jeździmy na rozmiarze standardowym 110 x 24mm nie jest nam potrzebny taki widelec. Warto spojrzeć na inne opcje, które są dostosowane do tego konkretnego rozmiaru.
Długość widelca także nie jest bez znaczenia. Warto zmierzyć długość komina podestu w hulajnodze, i porównać ją do długości widelca od nasady dolnego steru. Długość tej części widelca powinna być dłuższa, by po zamontowaniu sterów i top capa znalazło się także miejsce na kompresje.
W przypadku SCS będzie to miejsce na zacisk, do którego wchodzi widelec, natomiast w przypadku innych systemów będzie to kilka cm na zamontowanie shim’a.