Pegi

Producent
Wybierz...
Producent
Cena
Cena - slider
6999
Kolor
Kolor

Pegi niegdyś były ikoną streetowego stylu jazdy, i niemalże każdy miał je w swojej hulajnodze. Dziś świadczą o zamiłowaniu do starej szkoły jazdy opartej o kreatywne grindy.
Wyróżniamy 3 rodzaje pegów, a są nimi:
– Pegi stalowe
– Pegi aluminiowe
– Pegi z plastikowym rękawem

Jak dobrać pegi do mojej hulajnogi?
Pierwszorzędnie musimy zastanowić się, jak chcemy użytkować pegi, i w jakiej ilości?
Najpopularniejsze style jazdy na pegach to full peg, czyli 4 pegi (dwa z przodu i dwa z tyłu). Stylem, który zyskał ogromną popularność poprzez ostanie lata jest styl jazdy z pegami z przodu. Jest to szczególnie skuteczny styl, gdy nasz podest ma kształt box-end w drop-out’ach.
Starym sposobem, który już powoli zanika jest jazda na dwóch pegach po jednej stronie. Pozwala nam to na robienie double pega po jednej ze stron, natomiast na drugiej możemy robić identyczny trick bez pegów, który zwie się już 50-50.

Same rodzaje pegów nie są przypadkowe. Dla przykładu, pegi stalowe dają nam największą wytrzymałość, jednak nie są tak dobrze dostosowane do poślizgu jak plastikowe, plastikowe są tak lekkie jak aluminiowe, a te natomiast nie są tak wytrzymałe jak stalowe i śliskie jak plastik. Dlatego każdy rider powinien dobrać pegi pod swoje potrzeby.