Jak dobrać kierownice?

Krótki poradnik opisujący jak dobrać kierownice do twojej hulajnogi.

Zacznijmy od kwestii wysokości – Kierownica powinna sięgać +/- 10cm od linii pasa. Każdy profesjonalny rider ma swoje własne preferencje, jednak ten poradnik kierujemy do osób początkujących 🙂

Kierownica nie powinna wykraczać poza te widełki z kilku względów

  • Jest to nie zdrowe dla kręgosłupa, kiedy kierownica jest zbyt niska
  • Skrajnie nieprawidłowe wymiary uniemożliwiają nam poprawną jazde
  • Dodatkowy punkt – wygląda to źle

Zależnie od tego jaki styl jazdy preferujemy, powinniśmy rozważyć jaką kierownice chcemy dobrać do naszej hulajnogi, a dokładnie jej materiał. Wyróżniamy stal, tytan oraz aluminium. Opisując po krótce każdy z nich:

Stal jest wytrzymałym i solidnym materiałem, dla riderów preferujących parkowy styl jazdy oparty o tzw. Overhead’y czyli mówiąc prosto „machanki” wadą może być większa waga niż w przypadku kierownic tytanowych i aluminium.

Tytan to twardy i lekki materiał, dużo osób twierdzi że posiada dwa największe atuty swojej konkurencji – wytrzymałość stali oraz wagę aluminium, jednak ważne by kierownica tytanowa była z wysokiej jakości materiału.

Aluminium jest lekkim i miękkim materiałem. Kierownice aluminiowe są najtańsze, jednak ze względu na mniejszą wytrzymałość nie ma ich tak dużo na rynku.

Co do szerokości kierownicy – nie powinno się przesadzić ze ścinaniem. Pierwotnie mówiło się, że szerokość barków wyznacza jaka powinna być szerokość kierownicy. Może być to jednak delikatnie różniący się wymiar. Szerokość nie niesie za sobą tak dużych konsekwencji jak wysokość. Należy natomiast pamiętać by nie podpadać w skrajności.

Może zainteresuje Cię również

Bez kategorii
admin

Kierownice Above Libra jeszcze tańsze!

Kierownice Above Libra to legendarna seria kierownic która wstrząsnęła rynkiem. Niesamowicie wytrzymałe, dobrze wyglądające kierownice, które podbiły serca riderów dostępne w jeszcze lepszych cenach! Jest to obecnie tylko 399zł! Odwiedź

Czytaj więcej »